Сообщество Культиваторов

Как сделать грибы лучше?

Здравствуйте!
Хотелось бы узнать о культивации грибов. Как делать культуры устойчивей, урожайный и вообще лучше? Посоветуйте простые способы которые использовали сами и что почитать.
Спасибо!

Гул переводчик в помощь.

Для боротьби із збудниками хвороб виробники грибів часто використовують антибіотики

При вирощуванні їстівні гриби можуть вражатися грибковими й бактеріальними захворюваннями. Для профілактики і боротьби із збудниками хвороб виробники грибів використовують різні методи:

фізичні , які передбачають термічну обробку ґрунту, підтримання оптимальної вологи у приміщенні, де культивуються гриби, опромінення повітря короткими довжинами хвиль тощо;

біологічні , які дають змогу боротися з хворобами за рахунок витяжок із рослин, що містять біологічно активні речовини (наприклад, дубильні речовини з кори дуба);

хімічні , де поряд із фунгіцидними препаратами (carbendazim, chlorothalonil і т.д.) використовують й антибіотики. Вони застосовуються при різних бактеріальних зараженнях, зокрема Pseudomonas tolaasii (розвиток бактеріальної плямистості), P. Agarici , P. Aeruginosa тощо. Ефективними в боротьбі з мікроорганізмами є різні класи антибіотиків: стрептоміцин (streptomycin) , окситетрациклін (oxytetracycline) , касугаміцин ( kasugamycin ) і канаміцину (kanamycin) .

Хоча використання антибіотиків і не є обов’язковим у процесі вирощування грибів, багато господарств, зокрема масового вирощування грибів, надають перевагу цьому методу, адже він швидкий, ефективний і легкий у використанні. Потреба в антибіотиках зазвичай залежить і від виду грибів, які культивуються, адже переважна більшість грибів мають власні протифунгіцидні й антибактеріальні системи захисту.

Найчастіше антибіотики використовують при вирощуванні печериць, оскільки вони особливо вразливі перед бактеріальними захворюваннями, зокрема бурою плямистістю. Водночас глива має високу стійкість до вірусних, бактеріальних і грибкових уражень, тому при її вирощуванні можна обмежитися лише профілактичними заходами, без антибіотиків.

Вплив антибіотиків на здоров’я людини

Науковцями встановлено, що залишки антибіотиків у харчових продуктах несуть загрозу для людського організму. Передусім страждає кишкова флора, як наслідок – виникають дисбактеріоз та інші кишково-шлункові розлади.

Постійне вживання продуктів із залишками антибіотиків може стати причиною алергій (пеніцилін), нефропатії (гентаміцин). Окситетрациклін і фуразолідон можуть навіть діяти на організм людини як канцерогени.

Також не слід забувати, що за тривалого використання антибіотики можуть швидко вичерпати свій антибактеріальний ефект за рахунок набуття резистентності бактеріями. Тому в критичний момент медицина може стати безпомічною навіть перед звичайним запаленням. Крім того, науковці попереджають, що неконтрольоване застосування антибіотиків збільшує ризик появи нових штамів мікроорганізмів, стійких до відомих класів антибіотиків, а отже, не підконтрольних для науки й медицини.

Як захистити себе від антибіотиків у грибах?

Щоб захистити себе від можливих залишків антибіотиків у грибах, слід пам’ятати, що антибіотики руйнуються при високих температурах. Тому спеціалісти стверджують, що найпростіший спосіб позбутися від антибіотиків у грибах – обдати гриби окропом декілька разів. Це допоможе зруйнувати та змити антибіотик з продукту і захистити організм від його негативного впливу.

Вот ещё какая то био добавка.
P.S. это не реклама, просто ссылка.

Хороший магаз!

вт, 11 авг. 2020 г. в 22:21, Bubulick через Сообщество Культиваторов.

1 симпатия

просто возьми в счет, что никакая генетика штамма (коммерческая, любительская, дикая) не разрабатывается с твоим сырьем, климатом, водой, освещением, атмосферным давлением и т.п.
т.е. тебе придется делать оптимизации к твоим условиям самому, сделав оптимальный в твоих условиях субстрат, твои грибы будут давать тебе твой максимум, и выбери наиболее подходящий для твоих целей начальный штамм.